foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GAZETKA   2019/2020 - Wydanie Wielkanocne


   Witamy się z Wami, Drodzy Czytelnicy, w tym nietypowym, trudnym dla nas wszystkich czasie. W rzeczywistości, która jeszcze nie tak dawno wydawała się niemożliwa. Dzisiaj nasuwają się nam słowa Wisławy Szymborskiej „ tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”. Wydaje się, że właśnie teraz nadszedł czas próby, jak zachowamy się w tak ekstremalnej dla nas sytuacji. Czy będziemy solidarni wobec siebie, będziemy wzajemnie się chronić, respektując zalecenia, nie będziemy  wychodzić z domu bez potrzeby, będziemy zakładać rękawiczki i maseczki, wspierać się i nie obwiniać? Dzisiaj tak dużo zależy od nas samych! Niech ten nadchodzący czas Wielkiej Nocy przepełni nas wiarą, nadzieją i miłością!

 

 GAZETKA 1  2018/2019 - Wydanie Jesienne

  

W roku szkolnym 2018/2019 po raz pierwszy spotykamy się w listopadzie – nieprzypadkowo. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok 2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Nasza Ojczyzna odrodziła się po 123 latach niewoli. 11 listopada 2018 roku przypadła 100. rocznica tego wielkiego wydarzenia. W związku z tym w naszej szkole podjęliśmy działania upamiętniające to tak ważne wydarzenie. Zapraszamy zatem do lektury naszego wydania specjalnego w całości poświęconego rocznicowym obchodom.

 

  

GAZETKA - ARCHIWUM :

 

 

 

 

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

Drodzy czytelnicy! Powoli zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego. Każdy myśli o długo oczekiwanych wakacjach. O tym, gdzie większość uczniów chciałaby się wybrać na wypoczynek, przeczytacie w gazetkowej sondzie. Podpowiemy wam również, jak bezpiecznie zachowywać się na wakacjach, aby całym i zdrowym wrócić na rozpoczęcie roku szkolnego. Drugim głównym tematem będzie podsumowanie naszej wymiany międzyszkolnej. Przeczytacie pamiętnik jednej z uczestniczek wymiany oraz poznacie wrażenia jednej ze słowackich uczennic po przybyciu do naszego kraju.

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

Witamy po feriach ! Jak je spędziliście? Czy nudziło się Wam i cały czas siedzieliście w domu? Jeśli tak, trzeba było przyjść na nasze szkolne zajęcia. Wydaje nam się, że każdy znalazłby coś interesującego dla siebie. Teraz przybliżymy inny temat. Rozpoczął się Wielki Post. Macie jakieś mocne postanowienia? Chyba każdy z niecierpliwością oczekuje na te wiosenne, radosne Święta Wielkanocne. W tym numerze mnóstwo wątków wielkanocnych, ciekawostek, wierszy, dowcipów, opowiadań.

Zachęcamy do lektury :) Redakcja

kliknij tutaj aby pobrać

 

Krok po kroku zbliżamy się do magicznych świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że obecny numer wprawi Was w ten niezwykły, świąteczny nastrój. Zamiast tradycyjnych życzeń - Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom dedykujemy wiersz ks. Jana Twardowskiego.

kliknij tutaj aby pobrać

 

Witamy po wakacjach!!! Miło nam powitać Was w nowym roku szkolnym 2008/09. Bardzo się cieszymy, że wszyscy wrócili do szkoły zdrowi , uśmiechnięci i pełni zapału do nauki. Jesteśmy nowym zespołem redakcyjnym, więc prosimy o wyrozumiałość. Czekamy na wasze pomysły (wierszyki ,opowiadania itp.) Mamy nadzieję , że sprostamy Waszym wymaganiom i chętnie sięgniecie po nowe numery gazetki. Postaramy się umilić wam czas humorami, krzyżówkami oraz ciekawymi wywiadami.

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

Witamy wszystkich w magicznej atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przed Wami numer specjalny gazetki poświęcony życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego. W związku z wyborem ks. Jana na patrona naszej szkoły pragniemy Wam przybliżyć jego niezwykle barwną i ciepłą postać.

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

To już ostatnie wydanie naszej szkolnej gazetki HALLO. Zbliża się już koniec nauki w tym roku szkolnym. Dla uczniów klasy szóstej są to ostatnie chwile w szkole podstawowej. Ten rok szkolny był pełen niezapomnianych wrażeń. Odbyliśmy
wiele wycieczek i zmagań szkolnych. Teraz wakacje!!!
Pamiętajcie o niebezpieczeństwach, jakie na nas czyhają. Wypoczywajmy bezpiecznie, abyśmy cali, zdrowi i szczęśliwi mogli rozpocząć nowy rok szkolny!!!

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

Po raz kolejny witamy Was w naszej szkolnej gazetce „Hallo”. W tym numerze chcielibyśmy przybliżyć Wam tradycje obchodzenia Świąt Wielkanocnych na świecie, „bo co kraj, to obyczaj”. Opowiemy, skąd wziął się zwyczaj wręczania „walentynek”. Zapraszamy również wszystkich do rozwiązania naszej krzyżówki, przeczytania wywiadu, a także do przeglądnięcia kącika poetyckiego.
W związku z tym, iż zbliżają się Święta Wielkanocne, chcielibyśmy Wam życzyć:
Oby zdrówko dopisało,
By jajeczko smakowało,
By babeczka nie tuczyła,
By zajączek uśmiechnięty
Przyniósł radość w ten dzień święty!!!

kliknij tutaj aby pobrać

 

Miło nam powitać Was w nowym roku szkolnym 2007-2008r. Bardzo się cieszymy, że po wakacjach wszyscy wrócili do szkoły zdrowi , uśmiechnięci i pełni zapału do nauki. Chcielibyśmy umilić Wam czas szkolny, wydając naszą gazetkę „HALLO!”.
Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczną akcję charytatywną "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W tym roku także zachęcamy do udziału w akcji. Zapraszamy do lektury naszej gazetki!

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

Miło nam powitać Was w tak pogodnym przedświątecznym okresie. Mamy przecież tyle powodów do radości- nadeszła piękna wiosna, wszystko budzi się do życia, a niedługo usiądziemy przy wielkanocnym stole, dzieląc się jajkiem. Będziemy życzyć sobie wiele miłości i pomyślności . Aby umilić Wam oczekiwanie na Święta Wielkiej Nocy, zapraszamy do lektury naszej gazetki!
„Niech to będzie czas uroczysty, życzymy wszystkim cudownej Wielkanocy”

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

Witamy Was serdecznie po raz drugi. Mamy nadzieję, że spodobał Wam się pierwszy numer gazetki, a więc „ pierwsze koty za płoty”. Na pewno z niecierpliwością czekacie na nadchodzące ferie zimowe. Przypominamy - zaczynają się 12 lutego i trwają 2 tygodnie. Na ten czas życzymy Wam wyśmienitej zabawy, wspaniałego wypoczynku i niesamowitych wrażeń. Ale pamiętajcie, że każdy wypoczynek zabawa muszą być bezpieczne. Dlatego podamy wam kilka cennych rad, jak bezpiecznie
spędzić wolny czas.
Drugi ważny temat tego wydania to WALENTYNKI! 14 luty od kilku lat również w Polsce, stał się miłym dniem wyrażania uczuć i sympatii. Jeśli nie macie pomysłu na oryginalne życzenia, znajdziecie tu kilka zabawnych wierszyków. To tylko niewielka część tego, co zamieściliśmy w tym numerze. Dlatego zapraszamy do lektury!!!

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

Przed Wami 1-wszy numer szkolnego pisma. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się to specjalne świąteczne wydanie. Znajdziecie tu rubryki stałe - wywiady, ciekawostki, konkursy, humor, bieżące informacje z życia naszej szkoły. A dla chętnych darmowe lekcje języka niemieckiego! Zachęcamy Was do współpracy przy tworzeniu tego pisma. Czekamy na wasze pomysły i opinie !!!

 

kliknij tutaj aby pobrać

Witamy Was po długiej, wakacyjnej przerwie!!! W tym roku szkolnym będzie jeszcze ciekawiej, gdyż mamy dla Was dwa nowe działy: „Co słuchać?” i „Ciekawostki przyrodnicze”. W dziale „Co czytać?” prezentujemy znaną książkę Joanny Olech „ Dynastia Miziołków” ,a w „ Co słuchać?” - nowinki o Waszej ulubionej idolce muzycznej - Ewie Farnie! Jesteśmy pewni, że przeczytacie naszą lekturę „od deski do deski”!!!

 

kliknij tutaj aby pobrać

 

Witamy bardzo serdecznie i świątecznie!!! Zbliża się Boże Narodzenie, zatem i w naszej gazetce pojawią się „odświętne” tematy. Liczymy, że bożonarodzeniowe ciekawostki, świąteczne opowiadanie (a właściwie tym razem pamiętnik) czy savoir – vivre wprowadzą Was w magiczny, wzruszający, niecodzienny, zimowy nastrój.

 

kliknij tutaj aby pobrać

Po feriach znowu wracamy, by przesyłać Wam najnowsze newsy ze szkoły i świata. W tym numerze wyjątkowo świąteczny i wiosenny nastrój. Naszym zdaniem absolutnym hitem są wspomnienia jednej z najstarszych mieszkanek wsi, miejscowej poetki - Stefanii Maciuły.

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im Ks. Jana Twardowskiego

w Brzózie Stadnickiej

 

Brzóza Stadnicka 425,

37-110 Żołynia

tel./fax: (17) 224-80-23

e-mail szkoły: spbrzozastadnicka@wp.pl

Godziny zajęć

7:30 - 8:00

 8:00 - 8:45
8:50 - 9:35
9:40 - 10:25
10:45 - 11:30
11:50 - 12:35
12:40 - 13:25
13:30 - 14:15 

14:20 - 15:05

 

Dni wolne od nauki
Dni, w których obowiązuje strój odświętny

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

DEN

 

 

DZIEŃ PAPIESKI

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

BOŻE NARODZENIE

 

 

WIELKANOC

 

 

3 MAJA

 

 

DZIEŃ MATKI

 

 

DZIEŃ PATRONA

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Fluoryzacja

Dziennik elektroniczny

Facebook SP Brzóza Stadnicka